TechnicalNews

No. 1 • 2022

TechnicalNews

Vytížení pracovníci: nové řemeny pro lehká užitková vozidla

Lehká užitková vozidla zažívají hektické časy: Segment dodávkových vozů s užitečnou hmotností do 3,5 t neustále roste. Až na malý pokles v roce 2020 počet nových registrací v západní Evropě v posledních letech neustále stoupá. Hlavním důvodem jsou naše měnící se nákupní zvyklosti. Stále více věcí objednáváme online a zboží se musí nějak dostat až k našim domovním dveřím. Doručovací služby a specialisté na logistiku se proto stále více spoléhají na vozidla, jako je Ford Transit, Mercedes Sprinter nebo VW Crafter.

Provozování doručovacích služeb ale pro vozidla znamená opravdu náročnou práci, zejména kvůli častým zastávkám a rozjezdům a vysokému počtu ujetých kilometrů po nejrůznějších trasách v městských centrech. To vše znamená kratší intervaly údržby řemenových pohonů. Společnost Continental vyvíjí speciální hnací řemeny pro trh s náhradními díly přesně pro tento druh použití – pro primární i pomocné pohony.

Novinkou v této řadě je rozvodový řemen CT1233 pro pohon rozvodového mechanismu a také řemen CT1234 pro pohon olejového čerpadla, který byl speciálně vyvinut v reakci na požadavky trhu s náhradními díly pro 2,0litrové motory montované do vozů Ford Transit a Ford Tourneo. „Synchronizaci vačkového a klikového hřídele zajišťuje u těchto motorů rozvodový řemen probíhající v olejové lázni,“ vysvětluje Robert Franz, vedoucí produktového managementu pro oblast EMEA v divizi Continental Power Transmission Group. „To ve srovnání s řetězovým pohonem snižuje ztráty v důsledku tření o přibližně 30 procent.“ To následně pozitivně ovlivňuje spotřebu paliva a výsledné emise CO2. V současnosti se jedná o dvě z nejdůležitějších kritérií pro efektivní provoz lehkých užitkových vozidel. A je to další důvod, proč budou naši pracovníci i v budoucnu velmi vytíženi.

No. 1 • 2022


Archiv

Kontakt - TechnicalNews
ContiTech Antriebssysteme GmbH
Automotive Replacement · Robert Franz
Philipsbornstraße 1· D-30165 Hannover
Tel. : +49(0) 511 938-5732
robert.franz@continental.com · www.continental-engineparts.com