TechnicalNews

No. 2 • 2020

TechnicalNews

Posilujeme: Nové žebrované klínové řemeny pro BAS

Nejmodernější startéry s alternátorem s řemenovým pohonem (BAS) snižují spotřebu paliva až o 15 % a odpovídajícím způsobem snižují emise. Tyto kompaktní generátory skládající se z elektrického motoru, 48V baterie a transformátoru napětí nahrazují startér v mnoha hybridních vozidlech a výrazně zvyšují účinnost vozidla. Tento systém však klade extrémní nároky na výkon řemenu v generátoru BAS. Zejména časté změny směru zatížení v dynamickém provozu při vysokém zatížení a s vysokými tahovými silami jsou skutečné výzvy, kterým mohou trvale odolávat pouze řemeny špičkové kvality.

Chceme servisům umožnit, aby mohly svým zákazníkům nabízet spolehlivou kvalitu. Proto nyní dodáváme na poprodejní trh s automobilovými náhradními díly i naše originální vysoce výkonné řemeny pro generátory BAS. Ty byly vyvinuty pro systém Continental 48 Volt Eco Drive BAS. Na žebrované straně mají patentovaný extrémně houževnatý potah vyrobený z bavlny a polyesteru. Tělo řemenu se skládá z vyztužené elastomerové sloučeniny s vysokým obsahem vláken. Kombinace těchto dvou prvků zajišťuje, že tyto řemeny jsou schopné odolávat vysokým silám mezi 30 až 60 N, které mohou působit na řemen prostřednictvím pohonu během rekuperace a startování.

Náš sortiment v současné době zahrnuje 21 typů – více než nabízí kterýkoli jiný výrobce. Řemeny jsou kompletně vyráběny v Německu. Registrovaným servisům na tyto řemeny poskytujeme 5letou záruku.

No. 2 • 2020


Archiv

Kontakt - TechnicalNews
ContiTech Antriebssysteme GmbH
Automotive Replacement · Robert Franz
Philipsbornstraße 1· D-30165 Hannover
Tel. : +49(0) 511 938-5732
robert.franz@continental.com · www.continental-engineparts.com