TechnicalNews

No. 67 • 12/2018

TechnicalNews

Happy Metal: Nový plášť vodních čerpadel z kovu

Plasty dobývají auta. Téměř 20 procent všech dílů v dnešních vozidlech jsou z PE, PU a dalších plastů. Je to pochopitelné, protože plasty jsou cenově výhodné a především mají nízkou hmotnost. Z tohoto důvodu se již nepoužívají jen v interiéru vozidla, nýbrž také k montáži karoserie nebo motorového prostoru. Avšak při těchto aplikacích plasty dosahují svých technických mezí. Například v podobě pláště vodního čerpadla.

Pláště vodních čerpadel bývají často vyrobené z polyurethanu (PU). Kolísavé teploty uvnitř motorového prostoru tomuto materiálu rozhodně neprospívají, materiál se časem stane křehkým, začne praskat a lámat se.  Nejpozději při výměně se vodní čerpadlo doslova rozlomí. Z tohoto důvodu jsme do našich sad pro výměnu klínového řemene CT 1143WP2 a CT 1143WP3 zařadili vodní čerpadlo, které má na rozdíl od OE-provedení kovový plášť.

Plášť čerpadla se vyrábí z hliníkové tlakové litiny a v porovnání s OE čerpadlem je znatelně robustnější a má také delší životnost. Rozměry jsou přitom absolutně identické. Díky tomu lze nové vodní čerpadlo namontovat do vozidel bez jakýchkoliv úprav. Servisní centra tak mohou svým zákazníkům nabízet dlouhodobě spolehlivé řešení ve vynikající kvalitě. Kromě hnacího řemenu a vodního čerpadla sada také obsahuje termostat, jakož i senzor chladiva. Servisní technik má tak všechny požadované komponenty po ruce. „Tím plníme požadavky poprodejního trhu a našim zákazníkům poskytujeme optimální řešení servisní opravy včetně příslušné senzoriky“, prohlásil produktový manažer Adrian Rothschild.

Na kvalitu dílů se mohou servisní centra bezmezně spoléhat jako kdykoliv před tím: Na všechny díly této sady Continental poskytuje registrovaným servisním centrům záruku po dobu 5 let, stejně jako na všechny ostatní poprodejní díly.


No. 67


Archiv

Kontakt - TechnicalNews
ContiTech Antriebssysteme GmbH
Automotive Replacement · Robert Franz
Philipsbornstraße 1· D-30165 Hannover
Tel. : +49(0) 511 938-5732
robert.franz@continental.com · www.continental-engineparts.com